KAIP PASIRINKTI ŠILTINIMO MEDŽIAGAS FASADUI

KAIP PASIRINKTI DAŽUS
2019 15 spalio

Kaip pasirinkti šiltinimo medžiagas fasadui – lyginti šiltinimo medžiagų kokybės parametrus. Dažnu atveju labai sunku susigaudyti kokį medžiagų gamintoją pasirinkti ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį, tad šiame straipsnyje pabandysime tai apžvelgti.

Kas yra šiltinimo medžiagos?

Šiltinimo medžiagos – pavienės medžiagos, kurios skirtos atlikti tam tikrą funkciją. Klijai klijuoti polistirolui, smeigė pritvirtinti termoizoliacinę medžiagą, tinklelis armuoti paviršiams, gruntas gerinti sukibimą su sekančiais paviršiais. Tai vadinamas medžiagų „susikomplektavimo“ būdu, kuomet renkamės kiekvieną medžiagą atskirai, pagal jos paskirtį. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad ne visi skirtingų medžiagų gamintojų produktai skirti naudoti tarpusavyje. Tai yra esminis tokio pasirinkimo minusas. Jeigu pavyks teisingai „sukomplektuoti“, pavyks sutaupyti mažą dalį investicijų, tačiau jeigu nepavyks „sukomplektuoti“ teisingai, galimi kurkas didesni nuostoliai ateityje remontuojant sutrūkusį, nublukusį ar „susibangavusį“ fasadą.

Kas yra sertifikuota šiltinimo medžiagų sistema?

Sertifikuota fasadų šiltinimo medžiagų sistema – visos šiltinimo medžiagos sukomplektuotos iš tam tikrų gamintojų, kurie turi teisę gaminius ženklinti CE ženklinimu. Tai produktų sąrašas, skirtų naudoti pagal paskirtį, kaip vienas vienetas. Konkrečių gamintojų medžiagos yra sukomplektuojamos ir imituojama apšiltinta siena. Tokį imitavimo pavyzdžiai yra pateikiami akredituotoms labaratorijoms norint įsitikinti ar šios medžiagos gali būti naudojamos fasado apšiltinimui kaip vienas vienetas. Akredituotoje labarotorijoje atliekami įvairūs bandymai tokie kaip:

Sistemos šildymo šaldymo ciklų bandymas – kuomet sistema reaguoja į staigų šildymą ir atšaldymą. Įpatingai tai juntama pavasarį, kuomet naktį neigiama temperatūra, o ryte patekėjusi saulė įkaitina fasadą, tuo metu fasadas privalo išlikti pakankamai elastingas ir po tam tikro šildymo šaldymo ciklų kiekio, išlikti nesutrūkinėjęs.

Sistemos garų laidumo bandymas – kurio metu tikrinama, koks kiekis drėgmės, apšiltinus fasadą, patenka iš patalpos į aplinką. Šis parametras itin aktualus sistemoms kuomet pasirenkama akmens vata, kaip termoizoliacinė medžiaga.

Sistemos atsparumo smūgiui bandymas – atliekamas apskaičiuojant kokią kūno smūgio jėgą atlaikys apšiltintas fasadas.

Sistemos atplėšimo nuo pagrindo bandymas – kurio metu tikrinama ar sistemos klijai, bei tvirtinimo elementai užtikrina pakankamą sistemos sukibimą su pagrindu.

Sistemos gaisrinės saugos bandymas – šio bandymo metu priskiriama šiltinimo sistemos degumo klasė.

Atliekant bandymus taip pat nustatomi šiltinimo sistemos ilgaamžiškumo parametrai. Jeigu visi gauti parametrai tenkina keliamus reikalavimus šiltinimo sistemoms, tokiai sistemai yra išduodamas Europos techninio liudijimo sertifikatas (ETL) ir ji vadinama sertifikuota fasadų šiltinimo sistema.  Pagal STR (Statybos techninis reglamentas) 2.01.10:2007 („Išorinės sudėtinės termoizoliacinės sistemos”) reikalaujama, kad išorinių atitvarų šiltinimui privalo būti naudojamos tik turinčios Europos techninį liudijimą (ETL) ir CE ženklu ženklintos išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos. Kreisel šiltinimo medžiagų Ekploatacinių sąvybių pastovumo sertifikatas:

kaip pasirinkti šiltinimo medžiagas

Kaip pasirinkti šiltinimo medžiagas fasadui vienareikšmiško atsakymo nėra, tačiau renkantis sertifikuotą gaminį, sumažinate riziką pasirinkti neteisingai iki minimalios ribos. Rekomenduojame visuomet konsultuotis su sertifikuotų šiltinimo medžiagų tiekėjais, kurie supažindins netik su medžiagomis, tačiau ir fasado šiltinimo darbų technologija.

Call Now ButtonSkambinti