KAIP TINKAMAI PASIRINKTI FASADO ŠILTINIMO MEDŽIAGAS

KAIP TINKAMAI PASIRINKTI FASADO ŠILTINIMO MEDŽIAGAS

Esminis kriterijus siekiant tinkamai pasirinkti fasado šiltinimo medžiagas, turėtų būti apsisprendimas  naudoti šiltinimo medžiagas ar sertifikuotą šiltinimo medžiagų sistemą.

Kas yra šiltinimo medžiagos?

Šiltinimo medžiagos – pavienės medžiagos, kurios skirtos atlikti tam tikrą funkciją PVZ:. Klijai klijuoti polistirolui, smeigė pritvirtinti termoizoliacinę medžiagą prie sienos, tinklelis armuoti paviršiams, gruntas gerinti sukibimą su sekančiais paviršiais. Tai vadinamas medžiagų „susikomplektavimo“ būdu, kuomet renkamės kiekvieną medžiagą atskirai, pagal jos paskirtį. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, kad ne visos skirtingų medžiagų gamintojų medžiagos dera tarpusavyje. Tai yra esminis tokio pasirinkimo minusas. Jeigu pavyks teisingai „sukomplektuoti“, pavyks sutaupyti iki 10proc. investicijų, tačiau jeigu nepavyks „sukomplektuoti“ teisingai galimi kurkas didesni nuostoliai ateityje remontuojant sutrūkusį, nublukusį ar „susibangavusį“ fasadą.

Kas yra sertifikuota šiltinimo medžiagų sistema?

Sertifikuota šiltinimo medžiagų sistema – visos šiltinimo medžiagos sukomplektuotos iš tam tikrų gamintojų, kurie turi teisę gaminius ženklinti CE ženklinimu, ir išbandytos naudoti pagal paskirtį kaip vienas vienetas. Konkrečių gamintojų medžiagos yra sukomplektuojamos ir imituojama apšiltinta siena. Tokį imitavimo pavyzdžiai yra pateikiami akredituotoms labaratorijoms norint įsitikinti ar šios medžiagos gali būti naudojamos fasado apšiltinimui kaip vienas vienetas, siekiant ilgaamžio apšiltinto namo rezultato. Akredituotoje labarotorijoje atliekami įvairūs bandymai tokie kaip:

Sistemos šildymo šaldymo ciklų bandymas – kuomet sistema reaguoja į staigų šildymą ir atšaldymą, kaip pavyzdį galima pateikti pavasarį, nes įpatingai naktį neigiama temperatūra, o ryte patekėjusi saulė įkaitina fasadą, tuo metu fasadas privalo išlikti pakankamai elastingas ir po tam tikro šildymo šaldymo ciklų kiekio, išlikti nesutrūkinėjęs.

Sistemos garų laidumo bandymas – kurio metu tikrinama, koks kiekis drėgmės, apšiltinus fasadą, patenka iš patalpos į aplinką, tai labiau aktualu sistemoms kuomet pasirenkama akmens vata, kaip termoizoliacinė medžiaga.

Sistemos atsparumo smūgiui bandymas – atliekamas apskaičiuojant kokią kūno smūgio jėgą atlaikys apšiltintas fasadas.

Sistemos atplėšimo nuo pagrindo bandymas – kurio metu tikrinama ar sistemos klijai, bei tvirtinimo elementai užtikrina pakankamą sistemos sukibimą su pagrindu.

Sistemos gaisrinės saugos bandymas – šio bandymo metu priskiriama šiltinimo sistemos degumo klasė.

Atliekant bandymus taip pat nustatomi šiltinimo sistemos ilgaamžiškumo parametrai. Jeigu visi gauti parametrai tenkina keliamus reikalavimus šiltinimo sistemoms, tokiai sistemai yra išduodamas Europos techninio liudijimo sertifikatas (ETL) ir ji vadinama sertifikuota fasadų šiltinimo sistema.  Pagal STR (Statybos techninis reglamentas) 2.01.10:2007 („Išorinės sudėtinės termoizoliacinės sistemos”) reikalaujama, kad išorinių atitvarų šiltinimui privalo būti naudojamos tik turinčios Europos techninį liudijimą (ETL) ir CE ženklu ženklintos išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos.

Sertifikuotos šiltinimo sistemos sertifikato pavyzdys

Capture2

Apibendrinus galima būtų pasakyti, kad abu pasirinkimo variantai turi savus pliusus ir minusus, todėl kiekvienas renkasi pagal juos, o mes tik padedame juos argumentuotai įžvelgti. Patarimas būtų visdėlto rinktis sertifikuotos šiltinimo sistemą ir jos tiekėją, dažniausiai tokie tiekėjai specializuojasi savo srityje ir visada netik parduos produktą, tačiau ir konsultuos kaip teisingai produktą naudoti.

UAB „Sprendimų gama“ tikslas yra padėti klientui susigaudyti šioje pasiūlymų ir nuomonių gausoje. Ilgametė mūsų darbo patirtis leidžia mums profesionaliai konsultuoti klientus, kuo mes galime didžiuotis. Tai galimybė mums tobulėti toliau, o klientui pasirinkti tinkamą optimalų variantą. Visuomet patarsime, sukomplektuosime, pristysime. Esame lankstūs tenkindami kliento poreikius.

Scroll Up